HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY


ČUM KOLEM


Pro návštěvníky našeho webu a pro čtenáře měsíčníku Naše město jsme připravili poznávací soutěž architektonických detailů v Třešti.PRAVIDLA SOUTĚŽE

Od října 2005 bude každý měsíc uveřejněn 1 architektonický detail nacházející se na území města Třeště. Po otisknutí 3 detailů se uzavře kolo a z těch, kdo správně určili všechny detaily se vylosuje vítěz kola. Celkem bude 7 kol s celkovým počtem 21 detailů.

V soutěži budou prezentovány kvalitní architektonické detaily tak, aby reprezentovaly jak jednotlivá slohová období, tak i různé materiály, z kterých jsou vytvořeny. Obrázky detailů budou zveřejněny v třešťském měsíčníku Naše město a na www.sweb.cz/trest21.

Úkolem soutěžícího je přesně určit místo, kde se detail nachází, tj. ulici a číslo domu, popř. přesně popsat, o který dům jde. Správné odpovědi můžete posílat na náš mail trest21@seznam.cz nebo je vhazovat do speciální krabičky v třešťském Infocentru, popř. do poštovní schránky v sídle sdružení Nerudova 4. Kromě Vaší odpovědi je samozřejmě nutné napsat Vaše jméno a jakýkoliv kontakt. Odměnou pro vítěze bude vždy kniha pojednávající buď o Třešti nebo o architektuře.

Zde je mapka městské památkové zóny v Třešti, abyste se mohli orientovat dle našich nápověd.

mpz
1.KOLO

Soutěží se o čerstvý titul od Mgr. Klimeše a Mgr. Rešlové „Třešť 20.století očima vzpomínek pamětníků“, který vydal vlastním nákladem pan Zdeněk Brychta. V prvním kole budou prezentovány štukové detaily. Uzávěrka 1.kola soutěže je 7.1.2006. Jméno vítěze prvního kola a správné odpovědi se dovíte začátkem února 2006.

detail č.1
detail č.1 - říjen 2005
(objekt v centrální části památkové zóny)detail č.2 detail č.2 - listopad 2005 (průmyslový objekt mimo památkovou zónu v severní části města)detail č.3 detail č.3 - prosinec 2005 (objekt v severní části památkové zóny)