HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY


VYSAZOVÁNÍ STROMKŮPro rok 2007 chystáme ve městě Třešti a jeho okolí vysadit zhruba 30 různých listnatých stromků. Výsadba bude prováděna na soukromých, krajských i obecních pozemcích vždy na základě povolení majitele.

Sazenice stromků jsou k dispozici z náletových dřevin v zámeckém parku, který se nyní začíná regenerovat. Na základě dohody s majitelem parku Akademií věd ČR bylo vybráno a označeno k přesazení dostatečné množství vhodných jedinců.

Na jaře 2007 proběhlo vysazení prvních 12 stromků, zatím pouze na soukromých pozemcích. Zde je fotografie vysázené dubové aleje na kraji soukromého lesa:

dubová alej

Pokračovat ve výsadbě se bude na podzim, velmi rádi bychom sázeli na veřejných prostranstvích, ale získat povolení k výsadbě není jednoduché. Představitelé Kraje i Města totiž stromy ze srdce nenávidí.

Největší lokalitou pro sázení nových stromků mělo být i panelové sídliště Nerudova v Třešti, kde bylo navrženo pro výsadbu 15 stromků. Tento záměr jsme zpracovali do projektu a zdarma předali Radě města Třeště. Ta ho bohužel dne 14.3.2007 zamítla, tzn. odmítla, že někdo zdarma vysází pro město 15 stromků. Jelikož toto rozhodnutí moc nechápeme, pokusíme se zažádat ještě jednou na podzim 2007. Důvody rozhodnutí nám zatím nebyly sděleny. Projekt sázení si můžete prohlédnout zde (pdf, 330 kB).

Při sázení stromků velmi rádi uvítáme i zájemce z řad šiřší veřejnosti. Pokud se chcete dovědět podrobnější informace o této akci, neváhejte nás kontaktovat na trest21@seznam.cz.