HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY


GALERIE NAD SCHODAMA


Opěrná zed´se nachází zhruba v polovině ulice Smetanova v Třešti v místě pěšího přechodu přes železniční trať. V současné době je to zanedbaná betonová plocha s několika nehodnotnými malůvkami.obrázek s větším rozlišením


Myšlenka využití této zdi jako malířské plochy vznikla koncem roku 2003. Nemělo by se jednat o legální plochu pro grafiti, prezentovat by se zde měly různé výtvarné směry a techniky. Naše sdružení by plnilo funkci kurátora. Obmněna výtvarných děl by byla jednou za rok.

V březnu 2004 byla podána žádost na Radu města Třeště o využití opěrné zdi jako malířské plochy. Dne 14.4.2004 byla naše žádost nepochopitelně zamítnuta. Tímto rozhodnutím byl projekt zastaven.

Ani po opakované žádosti nám nebyly sděleny důvody zamítnutí našeho projektu. Proto jsme se rozhodli žádost adresovat městskému zastupitelstvu, které je veřejné. Naši žádost projednávalo zastupitelstvo dne 28.2.2005 a projekt zamítlo. Jako důvod bylo uvedeno to, že výtvarná díla na této ploše by měla vliv na zvýšení počtu nelegálních grafiti ve městě. My se s tímto zcela nesmyslným argumentem neztotožňujeme a myslíme si, že za zamítnutím jsou spíše osobní důvody a nechuť podporovat netradiční kulturní aktivity.

Tímto zamítnutím naše snahy o zřízení malířské plochy končí, aspoň pro toto volební období.