HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY

Pomník Otty Šimánka v Třešti - Naším záměrem je zrealizovat návrh lavičky ve tvaru buřinky jako připomínku narození herce Otty Šimánka v Třešti. Aktuální informace o tomto projektu se dozvíte na facebookovém profilu sbírky.

poslední aktualizace: 8.2.2012
vysazování stromků - i v roce 2011 probíhá vysazování vzrostlých listnatých stromků ve městě Třešti i jeho okolí.

poslední aktualizace: 3.3.2011


obnova drobných architektonických prvků - během několika následujících let se chystáme provádět postupnou obnovu křížků a jiných architektonických objektů v krajině kolem města. Od roku 2007 postupně obnovujeme první objekt - Proschingerův kříž.

poslední aktualizace: 4.5.2007


lokalita Na kanále (kauza Penny Market) - našim cílem je zabránit výstavbě Penny Marketu v Třešti v lokalitě Na hrázi a prosazovat jinou vhodnou plochu pro výstavbu supermarketu. Následně chceme rozpoutat diskuzi, co s lokalitou "Na hrázi" a "Na kanále". Zde najdete návrh ze soutěže Cena Petra Parléře 2006. Snaha byla úspěšná, Penny Market se v roce 2010 postavil v areálu bývalé továrny Jospo, lokalita Na hrázi byla uchráněna.

poslední aktualizace: 20.6.2007


kauza parkoviště v Nerudově ulici - našim cílem je nalézt nejvhodnější řešení nového parkoviště u prodejny Albert v Nerudově ulici. V případě prosazení projektu výrazně zhoršujícího životní prostředí bude naší snahou zabránění realizaci. Parkoviště bylo již realizováno, většina našich připomínek nebyla akceptována.

poslední aktualizace: 24.8.2005


United colors of podzim - od roku 1999 připravujeme každoročně podzimní happeningovou akci, kdy se ve veřejných prostorech objevují různé výtvarné instalace. Akce byla ukončena v roce 2005.

poslední aktualizace: 21.11.2005


čum kolem - pro čtenáře Našeho města a našich webových stránek jsme připravili poznávací soutěž architektonických detailů v Třešti. Odměnou pro výherce budou knihy o Třešti a o architektuře. Soutěž byla již ukončena.

poslední aktualizace: 21.11.2005


galerie nad schodama - našim cílem je využívat betonovou opěrnou zed´ na schodišti v ulici Smetanova jako veřejnou malířskou plochu. Projekt je v současné době pozastaven.

poslední aktualizace: 5.5.2005


zatáčka v Korečníku - našim cílem je upozornit na nesmyslnost výstavby přeložky silnice II/406 v Korečníku. Přeložka byla již realizována v roce 2005.

poslední aktualizace: 15.7.2005


baronovy aleje - naším cílem je vyškrtnutí průmyslové zóny za bývalou čerpací stanicí z územního plánu a následné iniciování legislativní ochrany celého komplexu tzv. baronových alejí.

sekce se připravuje


lapidárium v Třešti - našim cílem je obnovit projekt lapidária v Třešti a ve spolupráci s Městem Třešť nalézt vhodné prostory pro jeho umístění.

sekce se připravuje