HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY

Jihlavské listy 30.1.2004


KVŮLI PENNY MARKETU V TŘEŠTI PADAJÍ UŽ I VÝHRUŽKY

TŘEŠŤ (kh) - Penny Market v prostoru "Na Kanále" v Třešti nebude. Rozhodli o tom v pondělí zastupitelé města. Někteří z nich právě v souvislosti s jmenovanou diskontní prodejnou čelí různým menším, či větším projevům nevole.

Jedním z nich je také Petr Píša: "Dovolím si citovat jednu z mnoha přijatých sms zpráv: "Věřím, že lidé teď otevřou oči a konečně poznají, co jsi zač a o co ti jde." I když to pisatel myslel pejorativně, i já v hloubi duše vlastně věřím v totéž." Petr Píša patří mezi ty zastupitele, kteří při hlasování o umístění Penny Marketu v případě lokality "Na Kanále" nezvedli ruku. "Pochopitelně jsem rád, že ve sporném bodě územního plánu byla odhlasována varianta, která zohledňuje zelenou louku, památkovou a zátopovou zónu, a tím pádem i vzhled středu města, před silou peněz politiky a vlivu," řekl Petr Píša, který věří, že se občané v Třešti svého diskontního prodeje dočkají, i když to třeba nebude původní firma, která projevovala zájem.

Pondělní zastupitelstvo totiž neschválilo návrh, aby připravovaná změna územního plánu přeměnila pozemky, na nichž by případně investor Penny Market vystavěl, na komerční zónu. "To znamená, že investorův záměr, s kterým jsme původně vyslovili souhlas, byl definitivně zmařen. Budu s ním znovu jednat, pokusím se opakovaně nabídnout pozemky, kde je nyní výstavba možná," konstatoval starosta Třeště Vladislav Nechvátal.

Pro potřebné zadání změny územního plánu totiž v lednu hlasovalo pouze deset zastupitelů z jedenadvaceti. Ještě v září přitom jich pro prodej pozemků na výstavbu Penny Marketu bylo třináct. "Prostě někteří zastupitelé za čtyři měsíce asi změnili svůj názor," dodal V. Nechvátal s tím, že nezachování kontinuity rozhodování zastupitelstva v této věci může být špatným signálem pro potenciální investory a zcela jistě je i ne příliš dobře vnímáno veřejností.

"Chyba se stala na samotném začátku, kdy byl uvažován a následně realizován prodej takových pozemků, kde se v současné době nedá, dle zákona, stavět," vyjádřil se třešťský zastupitel Petr Píša s tím, že profesionální je takový postup, kde se pozemky prodávají již s jasným územním rozhodnutím a pochopitelně v tom případě za několikanásobně vyšší cenu, než byla ta nabízená investorem.

Podle starosty Nechvátala prozatím nelze na základě smlouvy uzavřené s investorem mluvit o případných sankcích: "Smlouva o budoucí kupní smlouvě sice o možných sankcích hovoří, možná bude aktuální otázka dosud vynaložených nákladů. Jednání v tomto směru teprve proběhnou. Smlouva je v tuto chvíli stále platná a zastupitelstvo se bude muset rozhodnout, zda od ní odstoupí a za jakých podmínek."

homepage kauza Penny Market