HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY

Jihlavské listy 19.9.2003


OBČANÉ SI PROSADILI SVOU, PENNY MARKET V TŘEŠTI BUDE

TŘEŠŤ (kh) - Ano řekla prodeji pozemků na výstavbu Penny Marketu nadpoloviční většina místních zastupitelů na pondělním zasedání v Třešti. Pokud budou splněny všechny stanovené podmínky, během tří let vyroste v blízkosti centra města v lokalitě zvané "Na Kanále" nejen samotná prodejna diskontního typu, přibudou také například 82 parkovacích míst, lávka přes potok či klidová zóna.

Projednávání prodeje pozemků si vyžádalo neobvyklý zájem veřejnosti ­ v sále Městského kulturního střediska se sešlo více než sto padesát obyvatel Třešťska, aby si vyslechli konečný verdikt přítomných zastupitelů. Ačkoli členové zastupitelstva byli ve svých názorech nejednotní, příchozí přišli vyjádřit jednoznačné stanovisko: "Penny Market tady chceme!"

Zdejší třešťské obchodní firmy předložily plénu striktní nesouhlas s výstavbou Penny Marketu, která by podle nich mimo jiné vedla k velice rychlé likvidaci nezávislého obchodu nejen v Třešti samé, ale i v sousedních obcích. Přestože starosta města Vladislav Nechvátal vyzval zástupce iniciátorů nesouhlasného stanoviska, nikdo se z řad "zbrojících" obchodníků neozval.

V budoucnu tak budou moci občané, kteří nejsou spokojeni hlavně s cenami ve zdejších obchodech, vybírat na ploše zhruba 860 metrů čtverečních asi z tisíce druhů zboží. O stavbě Penny Marketu se v Třešti jednalo už od roku 1997, přesto návrh prodeje pozemků na výstavbu prodejny zastupitelé opět v červnu podruhé odmítli z důvodu nesouhlasu s vybraným místem. Tehdy totiž společnost ASK ­ REAL, která zastupuje firmu Penny Market, měla zájem o tutéž lokalitu jako nyní ­ Na Kanále. "Myslím, že některé věci, které se ještě v červnu zdály nejasné, zastupující společnost dovysvětlila a někteří méně rozhodnutí zastupitelé změnili názor a zvedli ruku pro," mínil Vladislav Nechvátal. Doplnil, že až čas ukáže, zda bylo rozhodnutí prodat pozemky určené k výstavbě prodejny Penny Marketu optimální.

homepage kauza Penny Market