HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY

Mladá fronta Dnes 25.6.2003


TŘEŠŤŠTÍ ZASTUPITELÉ ODMÍTLI NOVÝ SUPERMARKET

TŘEŠŤ (rl) - Vidina, že blízko centra šestitisícové Třeště vyroste supermarket, se po pondělním jednání zastupitelstva rozplývá. Radnice měla rozhodnout, jestli firmě Penny Market prodá pozemky v oblasti Na Kanále. Zastupitelé se v hlasování projevili kuriózně: neprošlo usnesení, že se pozemek investorovi prodá, ani jiný návrh, že se místo neprodá. Třešť dosud žádný supermarket nemá. Už v srpnu ale přímo v centru města otevře první obchod tohoto druhu řetězec Albert.

„Zastupitelstvo v podstatě nerozhodlo. Výsledekem ale je, že pozemek není prodán,“ konstatoval starosta Vladislav Nechvátal, zastánce vstupu Penny Marketu do města. V pondělním zastupitelstvu převážil názor, že projednávaná oblast je klidovou zónou, již by supermarket naboural. Průchodnější by byla podle Nechvátala cesta, postavit obchod jinde. K tomu se ale prozatím investor nevyjádřil. „Teď je na tahu Penny Market,“ dodal starosta.

Zástupci investora ale snahu o místo Na Kanále nevzdávají. „My se asi ještě jednou, v září pokusíme téma oživit. Připravíme podmínky, které byly pro město zajímavější. Jiné lokality nejsou z obchodního hlediska tak atraktivní,“ uvedl Leoš Sigmund z Realitní a inženýrské kanceláře A.S.K.-REAL, která je prostředníkem investora.

Když měl v polovině devadesátých let Penny Market zájem o Třešť poprvé, radnice mu zatarasila cestu. Mimo jiné proto, že chtěla ochránit místní drobné obchodníky před velkým konkurentem. Stejný důvod hrál roli i při pondělním zastupitelstvu.

Místní obyvatelé se vesměs shodují, že městu supermarket citelně chybí. Jestli mít ale pouze Albert, nebo k němu ještě Penny Market, v tom už jednotní nejsou. „Ať tam Penny je, v Třešti se nedá pořádně nakoupit a když, tak za šílené ceny,“ soudí Markéta Pavlíčková. Osmdesátiletý Milan Bílek, který celý život pracoval v obchodu, má opačný názor. „Nový obchod není zapotřebí, vždyť Jihlava je jich plná.“ Zelená plocha Na Kanále má podle něj zůstat v současné klidné podobě.

„Určitě je to potřeba. My jsme s rodinou jezdili do Penny až do Pelhřimova a Dačic. Teď využíváme Kaufland v Jihlavě,“ kontrovala mladá obyvatelka města Irena Makovičková.

Další místní občanka Gabriela Číhalová soudí, že Albert by mohl městu stačit. Podle ní je ale škoda, že v současné době utrácejí místní za nákupy mimo Třešť.

homepage kauza Penny Market