HOMEPAGE
O NÁS
ČINNOST
AKTUALITY
ODKAZY

Mladá fronta Dnes 13.9.2003


TŘEŠŤŠTÍ BUDOU ZNOVU VYBÍRAT SUPERMARKET

TŘEŠŤ (rl) - Dva nové supermarkety chtějí investoři postavit v pětitisícové Třešti na Jihlavsku. Většina obyvatel města by podle průzkumu minimálně jeden další větší obchod přivítala. Naopak místní podnikatelé se nové konkurence obávají a oslovili i městské zastupitelstvo.

To už v červnu příchod jednoho z řetězců - Penny Marketu - odmítlo. Firma ale na svém zájmu trvá, a proto se bude na radnici znovu její „vylepšená“ nabídka na odkup městských pozemků v oblasti Na Kanále zvažovat. Navíc se zajímá o Třešť i firma, která chce na zdejší panelové sídliště (Nerudovu ulici) přivést buď Lidl, nebo Plus Discont. Radním se ale nelíbí nápad postavit obchod mezi domy.

Penny Market svou červnovou nabídku doplnil o dopravní studii a navíc upřesnil, jak by měla stavba v novém místě vypadat. „Také o něco zvedli nabízenou cenu za pozemek,“ uvedl starosta Třeště Vladislav Nechvátal, zastánce vstupu řetězce. Pokud město prodej schválí, bude ještě záležet na památkářích, jak se ke stavbě blízko centra postaví. Když měl před lety Penny zájem poprvé, radnice mu zatarasila cestu. Mimo jiné proto, že chtěla ochránit místní drobné obchodníky před velkým konkurentem.

Novým investorům se nebrání ani další lidé z vedení radnice. „Trh má být otevřen, takže pokud to bude reálně možné, tak nejsem proti tomu, aby byly oba obchody,“ říká místostarosta města Pavel Maslák. Oba zájemci ale podle něj zřejmě podstoupí jakýsi souboj, na jehož konci zůstane ve městě pouze jeden z nich. V posledním čísle třešťského zpravodaje Naše město vyšly výsledky průzkumu, jenž zkoumal zájem obyvatel o nové prodejní plochy. Ze 143 respondentů je jich pro Penny Market téměř pětaosmdesát procent. Čtyři pětiny dotázaných jezdí nakupovat do větších prodejen mimo město. Více než tři pětiny lidí si myslí, že jsou v Třešti příliš vysoké ceny.

Od srpna je přímo v centru města otevřen první obchod tohoto druhu, jenž je součástí sítě Albert.

homepage kauza Penny Market